Pořad Týden s prezidentem na Barrandově končí. Vyčerpal svůj potenciál, řekl Ovčáček

„Dovolte mi proto, abych Vás informoval o svém rozhodnutí, že pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov již nebude zařazen do nového plánu pravidelných mediálních aktivit prezidenta republiky,“ napsal mluvčí Jiří Ovčáček v dopise Soukupovi, který ve středu zveřejnil na stránkách Hradu. 

Podle mluvčího byl pořad v minulých letech pro prezidenta přínosný, ale pro léta 2020 až 2023 je už situace již odlišná. „Dospěl jsem k závěru, že pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál a nemůže tedy přinést nové impulzy,“ napsal Ovčáček s tím, že plán pravidelných mediálních aktivit prezidenta je v jeho odpovědnosti.

Mluvčí zároveň dopis využil k tomu, aby moderátorovi a majiteli TV Barrandov Soukupovi za dosavadní spolupráci poděkoval. „Dovolte mi, abych Vám poděkoval za Vaši profesionalitu, vstřícný přístup i čas věnovaný pořadu,“ uzavřel dopis Ovčáček.

Jaromír Soukup ani tisková mluvčí TV Barrandov na dotazy ohledně budoucnosti pořadu s prezidentem v minulých dnech nereagovali. Reakci televize dosud deník Aktuálně.cz neobdržel ani na středeční dopis od hradního mluvčího. 

Připravujeme podrobnosti.

Číst dál