Znojemští důchodci mohou po Novém roce jezdit zdarma autobusem
Znojmo 30. prosince () – Všichni starobní důchodci a invalidé starší 50 let mohou po Novém roce zdarma využívat autobusy městské hromadné dopravy ve Znojmě. Zastupitelstvo druhého největšího města jižní Moravy schválilo výhodu pro seniory na svém prosincovém zasedání. Zájemci ale musejí splnit několik podmínek, zjistila na městském úřadě.
O bezplatné užívání hromadné dopravy je třeba nejprve oficiálně požádat. „Podmínkou je to, že důchodce nesmí mít k datu podání žádosti dluh k městu a jeho příspěvkovým organizacím,“ uvedla mluvčí úřadu Denisa Šipošová.
Žádosti si mohou lidé vyzvednout na městském úřadě. Dokument lze také vytisknout z . Vyplněný formulář předloží úředníkům spolu s občanským průkazem a důchodovým výměrem. Poté jim dopravce vydá čipovou kartu na bezplatné užívání dopravy.
Důchodci se ve Znojmě těší také z jiných výhod. Město jim přispívá na ozdravné pobyty. Letos v létě zorganizovalo dotovaný zájezd do Chorvatska, příští rok si mohou lidé vybrat mezi mořem a termálními lázněmi. „Ozdravné pobyty seniorů měly velice kladný ohlas. Chceme v této podpoře pokračovat a vytvořit komplexnější projekt,“ uvedl starosta Petr Nezveda (ODS).
V rozpočtu na rok 2009 je na ozdravné pobyty vyčleněno celkem 1,5 milionu korun. Část ceny zájezdu si musejí uhradit sami důchodci. Záměr kritizovala znojemská opozice, podle které jsou dotované zájezdy neúčelným plýtváním.
tmd vju

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Znojemští důchodci mohou po Novém roce jezdit zdarma autobusem
Share This