Vláda posoudí návrh na zákaz výmluv na osobu blízkou za volantem
Praha 31. prosince () – Vláda se na svém prvním zasedání v příštím roce bude zabývat poslaneckou novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ta má kromě jiného odebrat řidičům možnost, aby se v případě, že spáchají dopravní přestupek, vymlouvali na osobu blízkou, kterou navíc odmítnou prozradit.
Místo toho bude mít majitel nebo provozovatel povinnost sdělit vyjmenovaným úřadům, kdo auto řídil. Výjimku budou mít auta zpravodajských služeb, která spáchají dopravní přestupek. Výjimkou bude také situace, kdy přestupek spáchalo ukradené auto.
Pod novelou jsou podepsáni poslanci z téměř všech sněmovních politických stran s výjimkou Strany zelených: Karel Sehoř (ODS), Cyril Zapletal (ČSSD), někdejší ministr dopravy Milan Šimonovský (KDU-ČSL), současný ministr Aleš Řebíček (ODS), Pavel Hojda (KSČM) a Jaroslav Plachý (ODS).
Poslanecký návrh přichází i s novou povinností pro řidiče nosit reflexní vestu. Povinnost se bude vztahovat na nouzové zastavení na silnici, a to mimo obec. Vestu nebudou muset mít motocyklisté. Předkladatelé také navrhují, aby na vybraných úsecích dálnic a rychlostních silnic bylo možné zvýšit nejvyšší povolenou rychlost až o 30 kilometrů, tedy až na 160 kilometrů v hodině. To ale bude platit jen pro osobní auta do 3,5 tuny.
nlm pba

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Vláda posoudí návrh na zákaz výmluv na osobu blízkou za volantem
Share This