V Rakovníku začnou se stavbou školní jídelny za 70 milionů korun
——————–
Ke zpravodajství: AUDIO
——————–
Rakovník 29. prosince () – V Rakovníku brzy začnou s největší investiční akcí posledních let – výstavbou školní jídelny za 70 milionů korun. V současnosti je ukončen archeologický výzkum, nálezy odborníci zpracovávají v laboratořích. Zároveň se připravuje založení stavby, v lednu mají být instalovány piloty. První strávníky by měla jídelna přivítat na podzim, řekl rakovnický starosta Zdeněk Nejdl.
Město si kvůli stavbě jídelny bere od banky úvěr 40 milionů korun. Opoziční ČSSD toto rozhodnutí kritizovala s tím, že se peníze dají získat i jiným způsobem a město by se nemuselo zadlužovat. Radnice podle ní například dostatečně nevyužila možnosti, které skýtají strukturální fondy. Nejdl to ale popírá. Podle něj na tento typ stavby nelze podobné prostředky čerpat.
Záležitostmi spojenými s úvěrem, který bude splácen v příštích čtyřech letech, se budou zastupitelé zabývat v lednu. O měsíc později je čeká schvalování rozpočtu, v němž musí být výstavba jídelny zohledněna. Do té doby bude město hospodařit s rozpočtovým provizoriem.
Nejdl připomněl, že do celkové ceny 70 milionů Kč se promítají i náklady na archeologický výzkum, jež představují sedm milionů korun. „Druhou část nákladů tvoří vybavení, které podle odhadů projektanta může činit deset milionů včetně DPH. Dělala se i kanalizace v Martinovské ulici, ta také není zadarmo,“ podotkl starosta.
Stavba nové školní jídelny 1. ZŠ Rakovník by neměla být jedinou investiční akcí, s níž město počítá. Zároveň má být zahájena přístavba výtahu u městského úřadu v ulici Na Sekyře a rozjety i některé další projekty.
khj vju

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: V Rakovníku začnou se stavbou školní jídelny za 70 milionů korun
Share This