V Kyjově oslavili Silvestra pojídáním guláše, už podesáté
——————–
Ke zpravodajství: FOTO
——————–
Kyjov (Hodonínsko) 31. prosince () – Obyvatelé Kyjova se dnes sešli u radnice na tradiční Guláš párty. Sousedé si tam popřáli vše nejlepší do nového roku a společně ochutnali silvestrovský radniční guláš. Guláš párty uspořádalo město podesáté. Jubilejní ročník chtěli pořadatelé ozvláštnit a kromě tradičního hovězího guláše tak letos uvařili i guláš kančí a srnčí. Upekli i 100 velkých koláčů, řekl starosta František Lukl.
Koláče na náměstí rozdávali rozdělené na čtvrtiny, porce guláše nalité v miskách. K hrncům s pochoutkou se s naběračkou postavil i starosta. Kvůli službě si dnes koupil i speciální oblečení, aby neprochladnul.
Guláš podle starosty jako v minulých letech uvařili v restauraci v kulturním domě. Na přípravu spotřebovali 50 kilogramů hovězího masa, po 15 kilogramech kančího i srnčího a 25 kilogramů cibule. Kuchaři ze surovin připravili 500 porcí hovězího guláše a po 100 porcích zvěřinových specialit.
Podle starosty je množství z minulých ročníků osvědčené a vypočítané tak, aby stačilo. Kyjov má asi 11.500 obyvatel a slavit konec roku k radnici chodí zhruba každý dvanáctý. „Děti si ale guláš většinou nedávají, čekají na pohádky. Na zeď radnice promítáme večerníčky,“ popsal silvestrovské oslavy starosta. Část lidí také chodí až na ohňostroj odpalovaný v 17:00. Nevadí tak, když si větší jedlíci dají guláš dvakrát.
Oslavy Silvestra přijdou kyjovskou radnici asi na 25.000 korun. V ceně je kromě ohňostroje i příprava jídla a nákup surovin. Za zvěřinu radnice neplatila, protože myslivci zvěř ulovili v městských lesích. „Nechtěli jsme to více nafukovat. Myslím, že všichni šetří, lidé doma, i když v obchodech to není vidět, a o to víc bychom měli šetřit my na radnicích,“ řekl starosta.
Lucie Kučerová kš

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: V Kyjově oslavili Silvestra pojídáním guláše, už podesáté
Share This