Úrazová nemocnice patří od ledna Brnu, zákon o převodu byl vydán
Brno 31. prosince () – Brněnská Úrazová nemocnice bude od čtvrtka patřit Brnu. Ve sbírce zákonů dnes vyšel předpis, jímž nemocnice přechází ze správy státu pod dohled města. to zjistila z internetových stránek ministerstva vnitra. Úrazová nemocnice by v prvních dnech nového roku měla dál fungovat beze změny. Představitele města ale bude čekat jednání se zdravotními pojišťovnami.
Úrazová nemocnice má s největším plátcem, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), dohodnuty platby na první polovinu roku 2009. Podle primátorova náměstka odpovědného za zdravotnictví Daniela Rychnovského je to důležité a přispělo to ke stabilitě. Objem dohodnuté péče, kterou nemocnice bude pojištěncům VZP poskytovat, se ale snížil. Nemocnice má s pojišťovnou nasmlouvaných od ledna o 66 lůžek méně z celkového počtu 191.
Podle Rychnovského se město bude snažit objem péče opět navýšit. I proto, že nemocnice má na příští rok objednané pacienty k plánovaným operacím a její kapacita je vytížená. „Nemocnice má co dělat, má dost práce a pokud je tam nasmlouvaný nižší počet lůžek, bude potřeba ten počet zase rozšířit a domluvit nové podmínky,“ řekl tento týden Rychnovský.
Jednání s pojišťovnami zahájí náměstek v lednu. Na své první lednové schůzi také městští radní rozhodnou, kdo nemocnici povede.
lce snm

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Úrazová nemocnice patří od ledna Brnu, zákon o převodu byl vydán
Share This