Třicet tun zabaveného surového tabáku skončilo v kompostárně
Žďár nad Sázavou 30. prosince () – Více než 30 tun zabavených surových tabákových listů skončilo v kompostárně. Tabák byl zabaven osobám, které ho chtěly použít pro nelegální výrobu tabákových výrobků. Rozhodnutím soudu připadl státu. o tom dnes informovala Jana Rennerová z pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáru nad Sázavou.
Státu připadl uvedený majetek podle trestního zákona. Tabák a tabákové výrobky podléhají spotřební dani, hospodaření s tímto majetkem tedy přísluší celním orgánům. „V tomto případě se ale jednalo o tabák zabraný před zpracováním, proto spotřební dani nepodléhá a příslušnost k hospodaření má úřad pro zastupování státu,“ uvedla Rennerová.
Úředníci mohli volit z několika způsobů likvidace, například spálením ve spalovně, využitím jako příměsi do paliva v kotelně na biomasu, nebo uložením na skládce komunálního odpadu. Vzhledem k množství materiálu a s přihlédnutím k ekologickým důsledkům byla jako nejvhodnější zvolena likvidace v kompostárně, dodala Rennerová.
bjr dp

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Třicet tun zabaveného surového tabáku skončilo v kompostárně
Share This