Terminály Czech POINT využily za rok v Pardubicích tisícovky lidí
Pardubice 30. prosince () – Terminály Czech POINT obsloužily v Pardubicích za první rok existence tisícovky lidí. Jen v informačním centru ve středu města si lidé přišli pro 5000 různých výpisů a nechali si ověřit více než 12.000 dokumentů. o tom informovala Nataša Hradní z magistrátu.
„Předpokládám, že poroste zájem, jak se bude rozšiřovat nabídka služeb,“ dodal vedoucí odboru správních agend Petr Kramář.
Obyvatelům krajského města slouží osm terminálů. Vedle výpisu z rejstříku trestů, katastru nemovitostí a obchodního a živnostenského rejstříku budou Czech POINTy od začátku příštího roku také vydávat informace o počtu bodů, které řidiči dostali za dopravní přestupky.
Podle zkušeností pracovnic lidé nejčastěji přicházejí se žádostí o jediný úkon, teprve pak zjistí, že lze na místě vyřídit hned několik dokladů najednou, uvedla Hradní.
První pilotní terminál funguje v Pardubicích od dubna loňského roku, ostrý provoz dalších sedmi míst začal letos v lednu. Kromě informačního centra jsou na všech městských obvodech kromě Hostovic. Historicky první Czech POINT v letošním roce vybral přes 850.000 korun.
V celé republice existuje bezmála 3000 terminálů, postupně by jich mělo být ještě o tisícovku víc. V budoucnu by také měly nabídnout převod dokumentů do elektronické formy, zprostředkovat komunikaci s většinou úřadů státní i veřejné správy a podávat informace o průběhu správního řízení.
jlc vju

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Terminály Czech POINT využily za rok v Pardubicích tisícovky lidí
Share This