Středočeský kraj nebude odměňovat všechny děti narozené 1. ledna
Praha 30. prosince () – Rodina prvního dítěte narozeného v roce 2009 ve středních Čechách bude mít podobně jako v minulých letech nárok na finanční příspěvek ve výši 10.000 korun. Kraj již ale nebude odměňovat všechny děti, které 1. ledna přijdou na svět, nýbrž jen děti narozené jako první v jednotlivých okresech. Od hejtmanství získají věcné dary. to dnes řekla mluvčí hejtmanství Berill Mascheková.
Minulé vedení kraje finančně odměňovalo všechny děti, které se 1. ledna ve středočeských porodnicích narodily. Zatímco první dítě mělo nárok na 10.000 korun, rodiny ostatních novorozenců získávaly po 5000 Kč. Naposledy hejtmanství rodičkám na Nový rok vyplatilo celkem 135.000 korun.
Ve středočeských nemocnicích se během prvního dne letošního roku narodilo 25 novorozenců, z toho 16 děvčat a devět chlapců. Pomyslný titul prvního dítěte získala dvě děvčata. Minutu po půlnoci přišla na svět v kladenské a rakovnické porodnici. Desetitisícovou odměnu dostaly maminky obou dětí.
Ve Středočeském kraji se rodí nejvíce dětí v republice. Od ledna do konce září jich statistici v regionu napočítali 11.541, což je o 2510 více, než činil počet zemřelých. Ve středních Čechách tak letos přišlo na svět více dětí než v Praze či Moravskoslezském kraji, které jsou lidnatějšími regiony.
khj dp

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Středočeský kraj nebude odměňovat všechny děti narozené 1. ledna
Share This