Středočeskou univerzitu by mohlo navštěvovat až 5000 studentů
Kutná Hora 29. prosince () – Novou univerzitu, kterou plánuje založit Středočeský kraj, by mělo navštěvovat podle odhadu 3000 až 5000 studentů. První z nich by mohla škola přijmout za dva až čtyři roky, řekl dnes novinářům hejtman David Rath (ČSSD).
Škola by měla mít zpočátku čtyři až šest fakult, výhledově by pak měla mít pracoviště v každém větším středočeském městě. Nabízet by měla bakalářské, magisterské i doktorandské studium.
Zaměřit se chce na obory, po nichž je na pracovním trhu poptávka. Jedním z nich je zdravotnictví, konkrétně vzdělávání středního zdravotnického personálu.“Rádi bychom tady viděli fakultu zaměřenou na farmacii, fakultu zaměřenou na dějiny umění a restaurátorství, ale i třeba fakultu se speciálním zaměřením na veřejnou správu, vlastně výchovu kvalifikovaných úředníků všech typů veřejné správy,“ dodal Rath.
Na projektu středočeské univerzity už podle něj pracuje konzultační skupina složená z odborníků, včetně vysokoškolských pedagogů. Rektorát nové školy by měl sídlit v opravené Jezuitské koleji v Kutné Hoře. Jednotlivé fakulty pak najdou zázemí v krajských objektech, které jim kraj zpočátku zdarma pronajme.
O zřízení školy neuniverzitního typu, která by vznikla transformací několika vyšších odborných škol, usilovalo už předchozí vedení kraje. Počítalo mimo jiné s tím, že hlavní sídlo bude v Poděbradech a pobočky v Kutné Hoře, Čáslavi a Mladé Boleslavi. Studium se mělo týkat hotelnictví, gastronomie, cestovního ruchu, lázeňství, automatizačních systémů, metrologie, řízení jakosti, údržby a servisu techniky, veřejné správy, regionálního rozvoje a finančního managementu.
Jaroslava Tůmová dp

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Středočeskou univerzitu by mohlo navštěvovat až 5000 studentů
Share This