STEM: Podle 37 pct. lidí směřuje česká společnost správným směrem
Praha 29. prosince () – Česká společnost míří podle 37 procent lidí správným směrem, jen o tři procenta Čechů méně si myslí opak, čili že se situace ve společnosti ubírá špatnou cestou. Za posledních 12 let nejméně lidí odpovědělo, že společnost nesměřuje nikam. Z nejnovějšího průzkumu společnosti STEM vyplývá, že je o tom přesvědčeno jen 29 procent respondentů.
Česká veřejnost je z dlouhodobého hlediska rozdělena na tři relativně vyrovnané skupiny. Spokojenost s vývojem společnosti přitom koresponduje především s aktuálním děním na politické scéně, uvedl STEM.
V porovnání se zářím tohoto roku je ve veřejném mínění zřejmý jistý posun. Počet optimisticky smýšlejících Čechů, kteří tvrdí, že se společnost ubírá správným směrem, za poslední týdny stoupl o sedm procent. Na historické minimum také klesl podíl Čechů, kteří zastávají názor, že společnost nesměřuje nikam.
Situace v Česku se ubírá správným směrem především podle mladších, vzdělanějších a majetnějších lidí, starší, chudší a méně vzdělaní mají pocity opačné, uvádí průzkum. Z hlediska stranických preferencí jsou optimističtěji naladěni spíše voliči ODS a SZ. Naopak 63 procent příznivců KSČM je přesvědčeno, že společnost směřuje nesprávnou cestou, a 34 procent z nich, že nesměřuje nikam.
Průzkumu STEM, který se uskutečnil v době od 1. prosince do 8. prosince, se zúčastnilo 1282 respondentů.
jhr pba

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: STEM: Podle 37 pct. lidí směřuje česká společnost správným směrem
Share This