Silvestrovské oslavy jsou zatím v Praze klidné
——————–
Ke zpravodajství: FOTO; VIDEO
——————–
Praha 31. prosince () – Silvestrovské oslavy v Praze jsou zatím klidné, záchranáři ani policisté dosud neměli příliš práce. Na pražské záchytce se z přemíry požívání alkoholu zatím vzpamatovává šest lidí. to řekl mluvčí Fakultní nemocnice Bulovka Petr Mach a jeho kolegové od pražských policistů, hasičů a záchranky. Stovky lidí se již od odpoledních hodin baví na Václavském a Staroměstském náměstí, kde se konají hlavní pražské oslavy.
Odpoledne na Staroměstském náměstí patří zejména dětem, pro které je připraven zvláštní program. Vystupují dětské taneční sbory, děti se mohou například naučit kouzelnické triky. Představení ale zatím sledují především starší návštěvníci staroměstských vánočních trhů. Část pro dospělé by zde měla odstartovat po 18:30 dívčí kapela The Apples. Během večera nebude chybět travesti show a rokové kapely. Pět minut po půlnoci program vyvrcholí novoročním přípitkem.
Poslechnout českého hvězdy showbyznysu si přišly na Václavské náměstí, kde televize Nova pořádá Mejdan roku z Václaváku, již stovky lidí. Zatím jim zazpívali například bratři Nedvědové nebo Helena Vondráčková. Hlavní program začne ve 20:00, kromě řady známých zpěváků i kapel se lidé mohou těšit i na videodiskotéku.
Policisté a záchranáři zatím během silvestrovského odpoledne příliš zasahovat nemuseli. „Zatím je klid,“ řekla mluvčí pražské policie Eva Miklíková. „Pár opilých bylo, ale jsou to jednotlivci,“ doplnila ji mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Její slova potvrdil i Mach z nemocnice Na Bulovce, kde je umístěna záchytka. „Zatím tu je šest lidí,“ řekl. Policisté očekávají, že hlavní problémy nastanou, až skončí oslava na Václavském náměstí.
Karel Čapek mkv

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Silvestrovské oslavy jsou zatím v Praze klidné
Share This