Šéfové odborů středočeského úřadu by měli odejít po 5. lednu
Praha 30. prosince () – Odvolání vedoucích odborů středočeského krajského úřadu, jež avizoval nový hejtman David Rath (ČSSD), lze čekat v týdnu od 5. ledna. To by měl už platit nový organizační řád, který nové vedení kraje připravilo. Rath to dnes řekl .
Podle hejtmana se změny dotknou téměř všech vedoucích. „Až na výjimky půjdou prakticky všichni,“ uvedl bez dalších podrobností. Rath už krátce po volbách prohlásil, že většina ředitelů nebo vedoucích odborů musí počítat s tím, že budou odvoláni, a to vzhledem k tomu, že jde o špičku řízení úřadu. Úředníci, kteří pracovali dobře, se ale prý ničeho obávat nemusejí.
Od 1. ledna se ujímá funkce nový ředitel krajského úřadu Petr Hostek. Bývalý šéf Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) nahradí Josefa Kubiše, který odchází do důchodu. Hostek je bývalý policista a voják z povolání. Do čela NBÚ ho jmenovala ještě vláda Jiřího Paroubka (ČSSD). V září 2006 se ale rozhodl odstoupit z funkce. Vysvětlil to tehdy tím, že svoje působení v čele NBÚ považoval od začátku za dočasnou misi a vytyčený úkol – stabilizaci úřadu – splnil. Podle svých slov neměl žádné signály o tom, že by nový pravicový kabinet Mirka Topolánka (ODS) byl s jeho prací nespokojen a chystal se ho vyměnit. Dosavadní ředitel krajského úřadu Kubiš ve funkci působil za Rathova předchůdce Petra Bendla (ODS).
Personální změny už nové vedení hejtmanství učinilo v případě krajských nemocnic, které jsou akciovými společnostmi. Jejich obměněná představenstva odvolala dosavadní ředitele nemocnic. Podle Ratha by měly být akciové společnosti zřízené a financované krajem postupně převedeny na příspěvkové organizace.
To se má týkat i Středočeské turistické a informační služby, která má na starosti podporu cestovního ruchu v regionu, a společnosti Středočeská rozvojová – Mladá, jejímž posláním je správa majetku na části území bývalých vojenských prostorů Milovice-Mladá a Ralsko. Také tyto organizace mají nová představenstva. Zatímco v čele turistické agentury je už nová ředitelka, dosavadní šéf Středočeské rozvojové je podle Ratha zatím stále ve funkci.
khj snm

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Šéfové odborů středočeského úřadu by měli odejít po 5. lednu
Share This