Sarkozy telefonicky popřál Topolánkovi úspěch v předsednictví EU
Paříž 31. prosince () – Francouzský prezident Nicolas Sarkozy, jehož vláda od čtvrtka předává předsednictví v Evropské unii České republice, dnes telefonoval českému premiéru Mirku Topolánkovi a popřál mu úspěch v této činnosti. Současně mu přislíbil „naprostou podporu Francie“ při plnění úkolů, které s tím souvisejí. Napsala to agentura AFP.
Oba představitelé také mluvili o řešení konfliktu na Blízkém východě a „shodli se na dokonalé koordinaci svých úsilí během návštěv jak ministerské delegace EU (vedené šéfem české diplomacie Karlem Schwarzenbergem) v regionu, tak delegace vedené francouzským prezidentem,“ citovala agentura z komuniké Elysejského paláce.
Sarkozy tak zřejmě seznámil českou stranu se svým úmyslem vydat se v pondělí na turné po Blízkém východě s cílem „hledat cesty k míru“ v konfliktu mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamas. V rámci cesty navštíví v pondělí Egypt, západní břeh Jordánu a Izrael, v úterý pak Sýrii a Libanon. Delegace EU vedená Schwarzenbergem by do oblasti měla odjet zřejmě již v neděli.
ik mkv

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Sarkozy telefonicky popřál Topolánkovi úspěch v předsednictví EU
Share This