Rozpočet Bohumína počítá v roce 2009 s 660 miliony korun
Bohumín (Karvinsko) 31. prosince () – Bohumín na Karvinsku bude v roce 2009 hospodařit s vyrovnaným rozpočtem ve výši 660 milionů korun. Na investice z této částky půjde kolem 110 milionů korun. Nejvíce peněz bude směřovat do bydlení a do rozvoje města s 23.000 obyvateli. Rezerva města, která hraje důležitou roli při získání dotací, počítá se 17,5 milionu korun, informovala dnes mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.
Z velkých investičních akcí počítají v Bohumíně v roce 2009 s financováním výstavby polyfunkčního domu na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně za 14 milionů korun – celkově stojí akce 40 milionů korun, s napojením starobohumínského náměstí Svobody na původní hraniční most za 6,3 milionu korun či s regenerací Rafinérského lesíka za bývalým hotelovým domem, dnešní Slunečnicí, za zhruba 20 milionů korun. Na velké opravy a investice bytového fondu je z rozpočtu města vyčleněno přes 48 milionů korun, na havarijní a drobné opravy půjde v roce 2009 přes 22 milionů.
„V rozpočtu máme finance na investice do nebytových prostor, rekonstrukce se dočká například Dům služeb na zrekonstruovaném náměstí Budoucnosti v centru města, pamatujeme i na stavební úpravy v Bohumínské městské nemocnici. Do oblasti školství vložíme přes 16 milionů korun, plánujeme rekonstrukci dvou základních škol a modernizaci školních dvorů. Na opravy komunikací a chodníků máme vyčleněno deset milionů korun a s dalšími 15 miliony počítáme pro investice do vzhledu města v souvislosti s údržbou zeleně a čistotou města,“ upřesnila vedoucí finančního odboru bohumínské radnice Jana Masná.
V roce 2009 počítá rozpočet Bohumína s rezervou 17,5 milionu korun. Ta je podle vedení města důležitá při získávání dotací. „Zatím počítáme v roce 2009 s dotacemi ve výši deset milionů korun, ale máme zažádáno o dalších 12 dotací. Každá dotace však vyžaduje spoluúčast města a díky rezervě jsme na případnou dotaci připraveni,“ uvedl starosta Petr Vícha (ČSSD). Díky získaným dotacím a novým příjmům může město v průběhu roku rozpočet navyšovat. Například první schválený rozpočet roku 2008 činil 613 milionů korun a po úpravách rozpočtu se zvýšil na 710 milionů korun.
Elena Mazurová dp

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Rozpočet Bohumína počítá v roce 2009 s 660 miliony korun
Share This