Rakovník chce získat pozemky pro stavbu další části obchvatu
——————–
Ke zpravodajství: AUDIO
——————–
Rakovník 30. prosince () – Rakovník chce získat pozemky potřebné pro vybudování další části obchvatu města. K takzvané trase B3 se v současnosti zpracovává dokumentace, problém ale představují majetkoprávní vztahy. Město intenzivně jedná s vlastníky pozemků, které jsou budoucí stavbou dotčeny, řekl rakovnický starosta Zdeněk Nejdl.
„Budeme nyní předkládat návrhy, jak to řešit – zda za nějakých podmínek vykupovat, měnit a tak dále,“ uvedl.
Centrem města denně projedou tisíce aut, jedna část obchvatu je přitom již dokončena. Nový úsek má spojit Lišanskou a Plzeňskou silnici, zároveň by měl vzniknout přivaděč od rychlostní komunikace R6 ve směru od Lišan a Krupé. Díky němu by řidiči nemuseli sjíždět u Nového Strašecí a projíždět nebezpečným lesním úsekem.
„Když bude všechno v pořádku, tak by mohla být vydána územní a stavební povolení někdy v příštím roce,“ poznamenal Nejdl. S některými vlastníky pozemků již osobně jednal a věří, že dospějí k dohodě. „Nabídli jsme jim i možnost směny. Město vlastní určité pozemky, které by bylo vhodné směnit a jsou v územním plánu jako vhodné pro výstavbu,“ dodal. Podle něj je ale chybou, že zastupitelstvo zatím jednoznačně nestanovilo podmínky, za nichž je město ochotno tyto pozemky získat.
Investorem a dodavatelem stavby by měl být kraj, město připravuje dokumentaci a pozemky, které jsou v jeho katastru. „Kraj by měl od nás tu dokumentaci včetně pozemků převzít nebo odkoupit, alespoň takový byl příslib, a bude se snažit zřejmě z regionálních operačních programů nebo dotačních titulů tuto silnici vybudovat,“ doplnil starosta.
Výstavba obchvatu je podle dotazníkového průzkumu, který si radnice před časem nechala vypracovat, prioritou rozvoje sedmnáctitisícového města pro většinu ze zhruba 500 oslovených obyvatel, zástupců podnikatelské sféry, neziskových subjektů, úřadů a institucí v Rakovníku.
khj dp

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Rakovník chce získat pozemky pro stavbu další části obchvatu
Share This