Posilvestrovský úklid Prahy začne na Nový rok v pět ráno
Praha 29. prosince () – Posilvestrovský úklid Prahy začne na Nový rok v 5:00 ráno. to dnes sdělil tiskový mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK) Tomáš Mrázek. Hlavní nepořádek po vítání nového roku by měl být odklizen do 10:00, dalších sedm hodin budou mít pracovníci Pražských služeb, které pro TSK úklid zajišťují, na dočištění ulic, uvedl mluvčí.
„Tyto termíny jsou závazné pro variantu, kdy nebude sněžit. Pokud by Prahu zasypal sníh tak úklid bude samozřejmě trvat déle,“ uvedl Mrázek. V případě sněhové nadílky pracovníci odvezou směs sněhu a nepořádku na náplavku Na Františku, kde ji roztřídí.
Silvestrovský úklid bude stát téměř milion korun. „V případě sněžení se pak tato částka samozřejmě zvýší,“ doplnil Mrázek. Ulice budou ručně čistit 103 metaři, 26 strojů, k dispozici bude 21 velkoobjemových kontejnerů.
TSK se o úklid v centru města podělí s provozovatelem vánočních trhů, který zajistí úklid v místě jejich konání na Staroměstském náměstí a v dolní části Václavského náměstí. Úklid horní části Václavského náměstí zase zabezpečí televize Nova, která zde pořádá svoji silvestrovskou show. TSK také zodpovídá za odstranění nepořádku například v ulicích kolem Staroměstského a Václavského náměstí, Královské cesty nebo Karlova mostu.
cap nlm

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Posilvestrovský úklid Prahy začne na Nový rok v pět ráno
Share This