Policisté přistihli v havířovských nočních barech tři opilé děti
Havířov (Karvinsko) 31. prosince () – Tři opilé mladé lidi, kterým ještě nebylo 18 let, přistihli v noci na dnešek strážníci havířovské městské policie při kontrolách v restauračních zařízeních, které provedli za asistence pracovnic z oddělení sociálně právní ochrany dětí magistrátu města. Nejvíce alkoholu v krvi, a to přes dvě promile, měla sedmnáctiletá dívka, která byla předána rodičům, sdělila dnes mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.
Strážníci a pracovnice magistrátu v době od 21:30 do 01:00 zkontrolovali 12 havířovských restaurací, barů a heren. „Podávání alkoholu mladistvým jsme zjistili ve třech z nich. Celkem se provedly čtyři dechové zkoušky, v jednom případě se požití alkoholu mladistvým nepotvrdilo. U jedné sedmnáctileté osoby jsme však naměřili 2,07 promile alkoholu. Všechny opilé děti byly předány rodičům,“ upřesnil pro zástupce ředitele havířovské městské policie Daneš Skulina. Noční razie podle něj odhalila i jednu babičku, jak popíjí alkohol v přítomnosti svého vnuka mladšího 15 let. Dítě podle Skuliny alkoholické nápoje nepilo.
Kvůli zjištěným prohřeškům udělili strážníci blokovou pokutu 1000 korun a ve dvou případech bude zahájeno správní řízení. Kontroly, které mají odhalit nalévání alkoholu mladistvým, provádějí havířovští strážníci zhruba jednou za měsíc. Podle Skuliny ale šlo o první větší akci, při které strážníci využili čtyři nové alkoholtestery. Přístroje byly na konci roku zakoupeny z Fondu pro zvýšení bezpečnosti a ochrany a osob majetku a upevnění veřejného pořádku, který je tvořen penězi získanými z udělených pokut a darů. „Vyčleněno na ně bylo 210.000 Kč. Tyto alkoholtestery budou využívány i nadále nejčastěji právě na kontroly mladistvých v restauračních zařízeních, ale také řidičů nebo při rozepřích doma nebo na ulici,“ upřesnila Pondělíčková.
ema vju

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Policisté přistihli v havířovských nočních barech tři opilé děti
Share This