Pohotovost v Městské poliklinice Praha se otevře už na Silvestra
——————–
Ke zpravodajství: FOTO; AUDIO
——————–
Praha 30. prosince () – Už na Silvestra v 16:00 se otevře lékařská pohotovost ve Studentském zdravotním ústavu ve Spálené ulici. Zařízení zároveň změní název na Městskou polikliniku Praha. Novinářům to dnes řekla ředitelka ústavu Iva Merhautová. Magistrát pohotovost přesunul z polikliniky v Palackého ulici, původně sliboval zahájení provozu od ledna.
Přesun služby v noci ze Silvestra by byl podle Merhautové komplikovaný, proto pohotovost v nové městské poliklinice začne fungovat už odpoledne. Pacienti budou moci využít jak služeb praktického lékaře pro dospělé, tak stomatologickou pohotovost. Nejbližší ordinaci s lékařskou pohotovostí pro děti naleznou ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí.
Hlavním důvodem stěhování je podle radního Milana Pešáka plánovaná rekonstrukce polikliniky v Palackého ulici a také to, že zařízení žádalo od města více peněz než ostatní provozovatelé lékařské pohotovosti. „Navýšení pro nás nebylo akceptovatelné, přispíváme všem stejně,“ řekl Pešák.
Lékařskou pohotovost v hlavním městě od letošního ledna zajišťovaly poliklinika v Palackého ulici, Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Bulovka, Všeobecná fakultní nemocnice, Fakultní Thomayerova nemocnice a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Zařízení poskytují službu denně od 19:00 do 06:00, dále o víkendu a ve svátky. Podle Pešáka se systém osvědčil, nemocnice údajně poskytují lepší péči a mají více odborných pracovišť.
Magistrát dává zařízením na klasickou lékařskou pohotovost pro dospělé a děti dva miliony korun, na zubní pohotovost pak jeden milion korun. Letos na službu vyhradil 22 milionů, pro příští rok o čtyři miliony méně, městskou polikliniku totiž bude financovat zvlášť jako svoji příspěvkovou organizaci.
Šárka Dvořáková pba

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Pohotovost v Městské poliklinice Praha se otevře už na Silvestra
Share This