Paroubek: Drymlovo chování je jen osobní selhání, musí se omluvit
Praha 31. prosince () – Chování senátora ČSSD Vladimíra Drymla je podle předsedy strany Jiřího Paroubka jen jeho osobním selháním, za které by se měl ještě dnes omluvit. Není ale stejné jako případ bývalého poslance ODS Jana Moravy, uvedl dnes Paroubek v prohlášení zaslaném . Reagoval v něm na to, že Dryml sháněl prostřednictvím detektivní agentury informace o poslankyni a regionální šéfce strany Haně Orgoníkové, tedy podobným způsobem jako Morava.
„Z dostupných informací je však zřejmé, že se jedná o ojedinělé selhání jedince, které v žádném případě nenese znaky systémového jednání, vydírání, politické korupce a zastrašování tak, jako tomu bylo v kauze poslance ODS Moravy,“ prohlásil předseda ČSSD.
Morava se podle televizního záznamu jeho schůzek z letošního léta snažil shromažďovat kompromitující materiály na některé své kolegy, aby je mohl využít. Vedení ODS se od těchto praktik distancovalo a vyzvalo Moravu ke složení mandátu. Dryml podle záznamu z prosincové schůzky chtěl získat informace na své oponenty, zdůvodnil to tím, že musí čelit jejich útokům.
Šéf ČSSD, který je nyní na dovolené v cizině, hodlá po návratu věc řešit osobně. „Během dnešního dne očekávám jeho omluvu vůči poslankyni Haně Orgoníkové a ČSSD, kterou svým jednáním objektivně poškodil,“ uvedl Paroubek. Drymlovo vyjádření, zda výzvu předsedy ČSSD vyslyší, se zatím nepodařilo získat.
Paroubek se od Drymlova „profesionálního selhání“ distancoval, pro něj omluvu nemá. Případ ale pokládá za řízenou politickou provokaci ze strany deníku Mladá fronta Dnes a vyzval ji k předání všech materiálů, které ke „kauze doktora Drymla“ shromáždila.
Orgoníková a Dryml jsou ve sporu přinejmenším od říjnových krajských voleb. Dryml se chtěl stát hejtmanem, nesouhlasil s uzavřením krajské koalice ČSSD, KDU-ČSL a SNK ED a na rozdíl od Orgoníkové chce, aby si kraj nyní za stovky milionů korun koupil či alespoň pronajal vrchlabskou nemocnici, které šéfuje.
Dryml se podle deníku obrátil na detektivní agenturu kvůli tomu, že prý Orgoníková byla vyšetřována protikorupční službou údajně v souvislosti s trestním oznámením na vedoucí představitele ČSSD. Dryml podle deníku při setkání s domnělým detektivem 11. prosince obvinil Orgoníkovou ze zneužívání veřejných peněz v Královéhradeckém kraji.
mhm mkv

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Paroubek: Drymlovo chování je jen osobní selhání, musí se omluvit
Share This