Olomoucký kraj ocení nejlepší stavby v regionu
Olomouc 31. prosince () – Olomoucký kraj ocení nejzajímavější stavby, které vyrostly v regionu v posledních dvou letech. Vedení hejtmanství chce tímto způsobem podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří kvalitativním způsobem změnili podobu kraje, řekl hejtman Martin Tesařík.
Účastníci klání budou usilovat o ocenění v pěti kategoriích. Odborná porota bude hodnotit samostatně nemovitosti určené k bydlení, stavby občanské vybavenosti, dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby, technologické stavby a rekonstrukce. Při posuzování jejich kvality bude přihlížet především k architektonickému vyznění díla, jeho začlenění do daného prostředí, kvalitě stavebních prací či vhodnosti použití materiálů.
Zájemci o účast v soutěži najdou veškeré informace o klání včetně přihlášky na internetové adrese kraje . Do soutěž se mohou přihlásit do konce ledna. Výsledky zástupci hejtmanství vyhlásí v březnu.
Soutěž, kterou pořádá Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, se uskuteční potřetí. V minulých ročnících uspěly například dům v ulici Labutí ve Šternberku, olomoucké Arcidiecézní muzeum, náves v Písečné a závod společnosti Mora-Top v Uničově.
orv vju

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Olomoucký kraj ocení nejlepší stavby v regionu
Share This