Na Nový rok si lidé mohou prohlédnout sídlo Senátu
Praha 30. prosince () – Novoroční svátek budou moci lidé využít k prohlídce historických prostor Valdštejnského paláce – sídla Senátu. Tuto možnost mají mimořádně v první den příštího roku, řekla dnes Miroslava Kratochvílová z infocentra horní komory parlamentu. Prohlídku paláce mohou spojit s návštěvou výstavní síně, kde jsou k vidění betlémy a vánoční ozdoby, nebo Trčkovské galerie s výstavou protokolárních darů. Dary senátoři dostávají na svých cestách.
„Ve čtvrtek na Nový rok budou otevřeny i zasedací místnosti Valdštejnského paláce,“ uvedla Kratochvílová. Lidé si podle ní budou moci prohlédnout například Rytířský sál nebo Rytířskou síň, Zrcadlový salónek, Audienční síň nebo Mytologickou chodbu. „Návštěvníci mohou volně procházet a v každé místnosti pro ně bude připravena informační tabule v pěti jazycích,“ řekla dnes Květoslava Kozáková z tiskového oddělení Senátu.
Ve středu bude výstavní síň a Trčkovská galerie otevřena od 09:00 do 16:00. Na Nový rok bude palác otevřen od 10:00 do 17:00, vstup je bezplatný.
Možnost navštívit Valdštejnský palác lidé mají zpravidla každý víkend. Při příležitosti druhého květnového a říjnového státního svátku Senát pořádá dny otevřených dveří. Letos 28. října přišlo do paláce přibližně 1500 návštěvníků, v Kolovratském o stovku méně. „Předpokládáme ale, že mnozí šli do obou paláců zároveň,“ řekla před časem Věra Husáková z tiskového odboru Senátu.
rbk mhm nlm

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Na Nový rok si lidé mohou prohlédnout sídlo Senátu
Share This