Mnohé úřady v Ústeckém kraji ve středu a pátek omezí provoz
Ústí nad Labem 30. prosince () – Většina radnic v Ústeckém kraji na Silvestra a v pátek, kdy je první pracovní den nového roku, nějak omezí provoz. Na mnohých úřadech si ve středu lidé své záležitosti vyřídí jen dopoledne, v pátek pak vedení mnoha institucí nařídila úředníkům celozávodní dovolenou. Vyplývá to z ankety mezi úřady v Ústeckém kraji.
Bez omezení, až na úředníky, kteří mají klasické volno, budou mít ve středu do 17:00 otevřeny podle mluvčích Milana Knotka a Tomáše Brandy magistráty v Ústí nad Labem a Chomutově. Lidé si tam budou moci třeba odhlásit staré automobily, kde se v posledních týdnech tvoří dlouhé fronty. Žádné úředníky tam ale lidé nenajdou v pátek, stejně jako v Děčíně, Litoměřicích a na Krajském úřadu Ústeckého kraje. Úředníci v pátek do zaměstnání podle tajemníka Marka Fujdiaka přijdou na teplickém magistrátu.
V různou dobu budou práci ve svých kancelářích ve středu končit úředníci na radnicích, kde se zkracuje pracovní doba. Fujdiak řekl, že v Teplicích končí v 11:00, stejně jako třeba na krajském úřadě, ale na odboru dopravy už v 10:00 a stihnou tam odhlásit zhruba 40 automobilů. V Litoměřicích automobily budou odhlašovat do 11:00, v ostatních kancelářích budou úředníci pro veřejnost o dvě hodiny déle. V Děčíně podle mluvčí Barbory Vechové dlouhý úřední den, který je až do 17::00, mimořádně udělali dnes. Ve středu úřední den nebude, úředníci ale v práci budou do 14:30. V Mostě ve středu skončí úřední den ve 12:00, ale ještě pět hodin bude na každém odboru zajištěna služba, u které si zájemci budou moci vyřídit neodkladné záležitosti.
vlu snm

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Mnohé úřady v Ústeckém kraji ve středu a pátek omezí provoz
Share This