Místopředseda ČSSD: Z Drymlova případu asi vyvodíme důsledky
Praha 31. prosince () – ČSSD asi bude chtít podle svého místopředsedy Petra Víchy vyvodit důsledky z postupu senátora a náměstka královéhradeckého hejtmana Vladimíra Drymla (ČSSD). Vícha to dnes řekl v reakci na zprávy, podle nichž Dryml sháněl prostřednictvím detektivní agentury informace o poslankyni a regionální šéfce strany Haně Orgoníkové. Vedení strany se má podle Víchy případem zabývat příští týden.
„Je to velmi nepříjemná záležitost,“ uvedl Vícha s tím, že „tak by se nikdo neměl chovat“. Případné důsledky ale nechtěl předjímat. „První krokem musí být i za přítomnosti pana Drymla a případně i paní Orgoníkové, abychom se dozvěděli, jak to všechno ve skutečnosti bylo,“ podotkl. Vícha, který je zároveň předsedou senátorů ČSSD, očekává, že se případem bude zabývat i senátorský klub na zasedání 7. ledna.
Orgoníková a Dryml jsou ve sporu přinejmenším od říjnových krajských voleb. Dryml se chtěl stát hejtmanem, nesouhlasil s uzavřením krajské koalice ČSSD, KDU-ČSL a SNK ED a na rozdíl od Orgoníkové chce, aby si kraj nyní za stovky milionů korun koupil či alespoň pronajal vrchlabskou nemocnici, které šéfuje.
Dryml se podle deníku Mladá fronta Dnes obrátil na detektivní agenturu kvůli tomu, že prý Orgoníková byla vyšetřována protikorupční službou údajně v souvislosti s trestním oznámením na vedoucí představitele ČSSD. Dryml podle deníku při setkání s domnělým detektivem 11. prosince obvinil Orgoníkovou ze zneužívání veřejných peněz v Královéhradeckém kraji.
Senátor v souvislosti se zveřejněním těchto informací oznámil, že Orgoníková si na něj údajně tuto reportáž, která by jej poškodila, objednala. Uvedl také, že sám byl zástupcem detektivní agentury kontaktován. Poslankyně všechna obvinění odmítla.
mhm pba

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Místopředseda ČSSD: Z Drymlova případu asi vyvodíme důsledky
Share This