Klaus trávil poslední den roku lyžováním ve Špindlerově Mlýně
——————–
Ke zpravodajství: FOTO; AUDIO
——————–
Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 31. prosince () – Poslední den letošního roku strávil prezident Václav Klaus lyžováním ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších. Se synem a snachou dnes dopoledne za slunečného mrazivého počasí sjížděl Labskou sjezdovku nedaleko špindlerovské přehrady. „Silvestra trávím lyžováním, na které se určitě těším víc než na večerní oslavování,“ řekl na sjezdovce Klaus.
Ocenil místní vlekaře, kterým se při nedostatku přírodního sněhu podařilo sjezdovky zasněžit a upravit technickým sněhem. „Lyžování je dobré. Přes to málo sněhu se to podařilo ve Špindlu a všude v Krkonoších udělat hezké,“ řekl Klaus, oděný do bílé bundy s červenými pruhy a černých šponovek.
Na rozdíl od minulých návštěv Špindlerova Mlýna si prezident dnes k lyžování vybral místo známých tratí ve Svatém Petru téměř 1800 metrů dlouhou sjezdovku u přehrady. „Ve Svatém Petru je více lidí a větší fronty. Zde také již ráno svítí sluníčko a při větším mrazu je lepší být tady,“ vysvětlil svou volbu. Ráno bylo ve středisku asi osm stupňů pod nulou, ve frontě na lanovku Klaus s ostatními lyžaři čekal vždy několik minut.
Prezidenta v lyžování podle jeho slov nijak neomezuje ani operovaný kyčelní kloub, který mu lékaři před sedmi měsíci vyměnili za umělý. „Na takovém terénu, když to není ledová hora, se cítím skoro normálně, jako kdykoliv jindy. Musím říci, že se pánům doktorům moje operace podařila,“ pochvaloval si prezident.
Ze Špindlerova Mlýna zpět do Prahy se prezident vydá 1. ledna časně ráno, aby se po všech stránkách stihl připravit na svůj novoroční projev.
Závěr roku tráví na horách i jiní čeští politici. Například ve Špindlerově Mlýně v těchto dnech lyžuje i premiér Mirek Topolánek (ODS) s rodinou.
Zdeněk Rychtera kš

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Klaus trávil poslední den roku lyžováním ve Špindlerově Mlýně
Share This