Karlovarský kraj bude v roce 2009 přenášet jednání zastupitelstev
Karlovy Vary 31. prosince () – Karlovarský kraj bude v roce 2009 nadále přenášet jednání zastupitelstev živě na internetu. Rozhodlo o tom vedení kraje po zkušebním vysílání v prosinci, které vidělo přibližně 300 lidí. Pro příští přenosy se počítá se dvěma variantami zobrazení podle rychlosti připojení (400 kb/s a 700 kb/s). Rychlejší připojení zajistí kvalitnější obraz, zvuk a větší plochu zobrazení. to sdělila mluvčí kraje Jana Pavlíková.
Lidé budou moci od příštího roku, kdy se první zastupitelstvo uskuteční 22. ledna, sledovat jeho jednání i ze záznamu. Krátce po skončení schůze bude k dispozici v internetovém archivu kompletní program. Výhodou záznamu je hlavně to, že je indexován podle jednotlivých bodů jednání. „Lidé si mohou vybrat jednotlivé body, aniž by museli sledovat celý program zasedání,“ poznamenal náměstek hejtmana Jaroslav Borka.
Přenosy zajistí pro Karlovarský kraj i v příštím roce externí společnost z Ostrova. Zasedání zastupitelstva v jednacím sále bude snímat třemi kamerami a v prostorách krajského úřadu také umístí režijní střižnu. Součástí přenosu budou i titulky a grafické předěly, uvedla Pavlíková. „Každý z přenosů by měl stát do 30.000 korun. Výhledově by se videozáznamy mohly pořizovat i z dalších významných jednání kraje,“ dodala Pavlíková.
vlm vju

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Karlovarský kraj bude v roce 2009 přenášet jednání zastupitelstev
Share This