Jablonecký bazén se chystá na opravu, ještě před ní ale zdraží
——————–
Ke zpravodajství: AUDIO
——————–
Jablonec nad Nisou 29. prosince () – Městský bazén v Jablonci čeká příští rok oprava zastaralé technologie vytápění. Jejím cílem je zajistit nový alternativní způsob zásobování teplem a zabránit tím růstu cen. Ještě před ní, hned po Novém roce, ale bazén vstupné zdraží. Lidé tam budou platit víc zhruba o pětinu, a to od ledna do konce března. V tomto období je totiž provoz bazénu nejdražší a také ho využívá nejméně místních návštěvníků, řekl dnes ředitel areálu Michalis Musulis.
„V těchto měsících k nám chodí hlavně turisté, kteří přijeli do regionu za lyžováním,“ dodal. Vstupné za devadesátiminutovou návštěvu vzroste ze 70 na 90 korun, o víkendech bude ještě o deset korun dražší. Senioři, studenti a handicapovaní budou platit také víc, místo 50 korun 70. Plavání v Jablonci tak bude v zimě nejdražší v kraji. Podle Musulise město každoročně zvyšuje dotace na provoz plaveckého bazénu. Zatímco v roce 2006 mu přispělo z rozpočtu třemi miliony korun, letos to již bylo zhruba pět milionů.
Oprava technologie bazénu, která se uskuteční koncem jara, přijde asi na 7,65 milionu korun. V zahradě provedou stavbaři 11 geologických vrtů, které zajistí v zimním období levnější vytápění sportovního areálu. I nadále zůstane hlavním zdrojem výtápění pára z centrální teplárny. „Součástí obnovy technologie bude i výstavba nové parovodní přípojky a zařízení pro využití tepla z odpadní vody či vzduchu,“ poznamenal místostarosta Otakar Kypta.
Město připravuje ještě dva rozvojové projekty bazénu, na jejichž financování bude žádat o podporu z rozvojových programů Evropské unie. Zhruba za 35 milionů chce radnice postavit na bazén nástavbu, která by sloužila jako ubytovna a centrum pro handicapované. Přibližně stejně finančně nákladná bude i výstavba venkovního vyhřívaného pětadvacetimetrového vyhřívaného bazénu se čtyřmi dráhami. Bez evropských dotací se město do dostavby bazénu nepustí.
Městský bazén v Jablonci má 25 metrů dlouhý plavecký bazén, dětský bazén a bazén s atrakcemi – se dvěma tobogány, dravou řekou a vlnobitím. Asociace pracovníků v regeneraci, která sleduje úroveň koupališť, masáží, fitness center a volnočasových aktivit, mu udělila před dvěma lety čtyři z pěti možných hvězdiček. Vloni tam zavítalo 186.000 lidí, letos bude návštěvnost podobná.
Petra Laurinová vju

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Jablonecký bazén se chystá na opravu, ještě před ní ale zdraží
Share This