Festival United Islands doprovodí české předsednictví EU
Praha 30. prosince () – Multižánrový hudební festival United Islands of Prague, který se na ostrovech v centru Prahy uskuteční od 18. do 21. června, bude opět spojen s děním v Evropské unii. Zatímco jeho první ročník v roce 2004 byl oslavou vstupu České republiky do EU, letos byla tato volně přístupná hudební přehlídka zařazena do oficiálního kulturního programu předsednictví. to sdělila mluvčí místopředsedy vlády pro evropské záležitosti Michaela Jelínková.
Podobně jako v předchozích pěti ročnících festivalu opanuje střed Prahy především evropská hudba. Právě otevřenost a prezentace rozmanité evropské kultury byla podle místopředsedy vlády pro EU Alexandra Vondry důvodem, proč byl festival do kulturního programu předsednictví zařazen.
„United Islands představujeme jako evropské hudební lahůdkářství, kde mají návštěvníci možnost ochutnávat speciality, které jsou k mání jen v zemích jejich původu,“ uvedl dramaturg a zakladatel festivalu David Gaydečka. Dodal, že akce neslibuje komerční megahvězdy, ale hudební objevy a bohatý doprovodný program.
Pořadatelé odhadují, že letošní třídenní přehlídku zhlédlo přibližně 25.000 lidí všech generací. Na pěti scénách se představila zhruba padesátka interpretů různých hudebních směrů – od popu k hiphopu, jazzu a world music. Program mimo jiné nabídl vystoupení populární maďarské skupiny Quimby s alternativní rockovou muzikou, tuzemské Toxique, atraktivní koncert španělské flamenkové kapely La Shica, akustický jazz kvintet Vertigo či sedmičlenný multivokální projekt Beatburger Band, které spojuje experimentální přístup k beatboxu.
Podrobnosti o festivalu a uplynulých ročnících lze najít na .
Roman Jireš mka

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Festival United Islands doprovodí české předsednictví EU
Share This