Dryml: Orgoníková si na mě prý objednala poškozující reportáž
Hradec Králové 30. prosince () – Senátor a náměstek hradeckého hejtmana Vladimír Dryml (ČSSD) tvrdí, že poslankyně Hana Orgoníková (ČSSD) si na něj údajně měla objednat reportáž, která by jej poškodila. Údajně existuje záznam skryté kamery, který má být podkladem reportáže. Dryml to uvedl v prohlášení, které dnes zaslal . Orgoníková, kterou Dryml po krajských volbách kritizoval, nařčení odmítla.
Dryml také tvrdí, že počátkem prosince jej kontaktoval člověk, který se prezentoval jako zástupce agentury, která by mu mohla opatřit kompromitující materiály na Orgoníkovou. Jméno člověka Dryml na dotaz nesdělil a ani k záležitosti nepodal bližší podrobnosti.
Událost v prohlášení označil za snahu vrazit klín do ČSSD s tím, že se od takových metod distancuje. Poukázal na kauzu poslance ODS Jana Moravy, který podle reportáže TV Nova shromažďoval kompromitující materiály na některé poslance. „S přítelkyní Orgoníkovou ne vždy souhlasím, v řadě případů máme odlišné názory, ale nevěřím tomu, že by něčeho podobného byla schopna,“ uvedl Dryml.
„Odmítám, že bych si někoho objednávala, aby mi sháněl jakékoliv materiály na pana Drymla,“ řekla k Drymlovu prohlášení Orgoníková. Záležitost označila za nesmysl.
V období po krajských volbách, které ČSSD vyhrála, Dryml Orgoníkovou kritizoval. Tvrdil, že by kraj neměla vést. Vyčítal jí například, že prosazovala uzavření krajské koalice ČSSD s lidovci a SNK ED. Hradečtí okresní socialisté vedení Orgoníkovou se naopak postavili proti Drymlovu záměru, aby kraj koupil či si pronajal soukromou nemocnici ve Vrchlabí. Orgoníková je od začátku prosince také šéfkou hradecké krajské ČSSD.
Zdeněk Rychtera dp

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Dryml: Orgoníková si na mě prý objednala poškozující reportáž
Share This