Divadlo v K. Varech provozuje od ledna nová městská společnost
Karlovy Vary 31. prosince () – Divadlo v Karlových Varech provozuje od 1. ledna nová městská obecně prospěšná společnost Karlovarské městské divadlo (KMD). Vystřídala pražské Divadlo Na Zábradlí Karla Heřmánka, který měl scénu v pronájmu téměř čtyři roky. KMD v uplynulých dnech divadlo včetně inventáře už převzalo. První představení, opera Carmen, se odehraje 14. ledna, řekla ředitelka KMD Dana Neumannová.
Společnost KMD tento týden zprovoznila internetové stránky, kde na webové adrese najdou lidé podrobnosti o připravovaném programu, cenách vstupenek a možnostech, jak je objednávat. Patrně největším problémem prvních dnů v nové etapě divadelního provozu je změna telefonních čísel, uvedla Neumannová. „Předchozí nájemce nám původní neuvolnil, přestože je před čtyřmi roky od města převzal,“ uvedla.
Do prvního představení čeká část divadelní budovy malování. Je nutné také obměnit některou zastaralou techniku. Vedení KMD slibuje, že pro návštěvnost divadla udělá vše, co bude možné. Trumfem má být snížení cen nejenom lístků, ale i v divadelní kavárně. Dosud platila jednotná cena 390 korun na činohru a 600 korun na hudební inscenaci. Nově bude stát vstupenka na činohru od 100 do 350 korun, na operu 100 až 490 korun.
Divadlo se má podle předsedy správní rady KMD Ivana Šendery mnohem více otevřít školám i amatérským divadelníkům. Školákům bude hrát nejméně třikrát do měsíce. Pokud budou chtít ochotníci uvádět hry na jevišti velkého divadla, bude jim účtováno jen provozní nájemné. „To je 9000 korun na den. Například místní hudební divadlo Libora Baláka patří mezi první soubory, které toho využijí,“ konstatoval Šendera.
KMD chce ročně uvést kolem 220 představení včetně symfonických koncertů a her pro dětské publikum. Je to nárůst zhruba o osm desítek představení. Jak dodala ředitelka, záběr bude široký, od činohry, přes operu, operetu, muzikál, až po různé koncerty. Provoz v divadle se pak nezastaví ani v létě. „Průměrná návštěvnost byla v roce 2007 asi 180 lidí, ale letos mírně klesla,“ uvedla Neumannová.
Vladimír Meluzín snm

Převzato pomocí RSS: Přečíst celý článek: Divadlo v K. Varech provozuje od ledna nová městská společnost
Share This